Erzse Tibor munkaügyi szakértő és tanácsadó az ország egyik legismertebb munkaügyese. Több mint tíz éve foglalkozik tanácsadással cégeknek és többezer munkaügyi kérdést oldott meg. A Munkaügyi Fórum alapítója és ügyvezető igazgatója az OLM Rendszernek, amely egy munkaügyeseket segítő alkalmazás.
A Munkaügyi Fórum oldalát több ezer HR-es munkaügyes, cégvezető, könyvelő, vállalkozó keresi fel szakmai tanácsadásért.
Erzse Tibor lelkes közgazdász-növendékként a főiskola befejeztével találkozott egy szakemberrel, aki abban az időben Magyarország egyik legjobb munkaügyesének számított, több mint 10 éves munkaügyi igazgatói tapasztalattal, egy nagy országos vállalatnál, ahol több mint 3000 ember dolgozott.
Tibort, a kiemelkedő szorgalma, tehetsége és a jó hozzáállása miatt partnereként választotta a vállalkozásában és közösen kidolgoztak egy olyan munkaügyi rendszert mely révén a vállalatok 100%-osan megúszhattak mindenféle munkaügyi bírságot. Ebben annyira biztosak voltak, hogy a munkájuk folyamán egyedülállóként Magyarországon, “100%-os Bírságmegfizetési Garanciát” vállaltak!
2008-ban Tibor megalapította, a “Bírságmegúszó elsősegélyvonalat”, mely révén kezdetben havonta 10-15 telefonhívást kapott a munkaügyi problémákkal küszködő vállalatoktól. Lelkesedése akkor kezdett csökkenni, amikor a hívások száma kezdte meghaladni a napi 15-20-at.
Ekkor döntött úgy, hogy kollégájával megalapítják Magyarország első és egyetlen Munkaügyi Fórumát melynek elsődleges célja az volt, hogy az érdeklődők a fórumon keresztül is feltehessék kérdéseiket, ne csak telefonon.
Ez a Munkaügyi Fórum egy információs adatbázis, mely a hétköznapokban munkaüggyel foglalkozó személyeket munkaügyeseket, HR-eseket, gazdasági vezetőket és cégvezetőket támogatja a tudásanyagával és szinte azonnal (24 órán belül) megoldást ad minden foglalkoztatással kapcsolatos problémára.
Tibor munkaügyi szakértő munkája mellett egy igazi innovátor, akiben ott él az újítás iránti szenvedély ezért 2012-ben nagy vállalkozásba fogott. Elkezdett IT szakemberekből álló csapatával egy olyan alkalmazást fejleszteni, ami képes a munkaügyi nyilvántartásokat elvégezni. A lelkesedés hajtotta előre a garázs céget és a munkaügyi szakértelem. Mára az OLM Rendszert 120 nagyvállalat használja és 16.000-es kisvállalkozás az OL Munkaidő alkalmazást.
A munkaügyi tevékenység azóta is tart és mára már a Munkaügyi Fórumot használó tagognak a száma meghaladja a 14.000 főt. A segédanyagai szinte minden munkaügyi irodában megtalálhatóak.
Tibor régi álmát megvalósította és a Munkaügyi Fórum után elindította a Fórum család tagjait a HR-esek Fórumát és a Beszerzők Fórumát ahol a cél maradt: Szakmai közösségeket létrehozni és tapasztalatokat cserélni
Kérdezzen Erzse Tibortól vagy ossza meg tapasztalatait a virtuális fórumban.
Ingyenes használat kizárólag emberi erőforrás területén dolgozóknak.
Kedves Tibor.
A kérdésem az lenne, hogy ha elrendelik a lakhelyelhagyást, és igazolást kell adni a dolgozónak, miszerint a lakhelyéről a munkahejére mehet, ezt az igazolást az ügyvezető kiadhatja-e? A mi igazgató urun k szerint ezt a NAV-tól kell kérni, ők igazolják, hogy az a dolgozó valóban nálunk dolgozik. Így van ez?
Kedves Erzsébet,
2020.03.23. napján még nincs ilyen intézkedés. De ha lesz, akkor a hivatalos formanyomtatvány is meglesz. Addig nem érdemes semmit kitölteni mert lehet, hogy nem lesz jó és felesleges papírmunka lesz a végeredmény.
Kedves Tibor,
Több helyen olvastam arról a lehetőségről, hogy ha lecsökken bevételkiesés miatt a cég munkája, a munkáltató oly módon csökkentené költségeit, hogy dolgozóival közösen napi 1 órára módosítanák munkaszerződéseiket. Ezzel a mérsékléssel könnyebben tudná átvészelni a kifizető ezt a nehéz időszakot, és emellett a munkavállalóknak sem szűnne meg a jogviszonya. A kérdés az hogy ezzel változástatással a dolgozó biztosított marad-e, és jogosult marad az összes járandóságra(mint pl. álláskeresési járadék, tgyás, csed, stb)
Köszönöm válaszát
Kedves Richárd,
Módosítható munkaszerződés módosítással, napi 1 órás, heti 5 órás munkaidőre.
A dolgozó biztosított marad, és jogosult marad az összes járandóságra(mint pl. álláskeresési járadék, tgyás, csed, stb).
A nyugdíj szolgálati időbe minimálisan számít bele.
Kedves Tibor!
Kérdésem, ha egy dolgozó táppénzen van jelenleg, fel mondhat -e a munkáltató neki, mivel az összes dolgozóját el akarja küldeni a válság idejére. Köszönöm Andrea
Kedves Tóth Kálmánné,
Csakis közös megegyezéssel vagy munkavállalói felmondással lehet megszüntetni a táppénzen lévő kolléga munkaviszonyát.
Kedves Tibor.
Kereskedelemben dolgozunk. Munkavállalóinkat szeretnénk kötelezni a kiosztott szájmaszk használatára. Készítettünk erre egy belső szabályzatot. Elegendő ez? Illetve, ha nem használja munkavállalónk, akkor milyen szankciókat alkalmazhatunk? Esetleg erre hivatkozva kezdeményezhetünk egy felmondást is? Fontos számunkra, hogy üzleteink jó hírneve megmaradjon, sajnos volt már vásárlói panaszunk, hogy nem viselnek eladóink szájmaszkot.
Kedves Attila,
Akár azonnali hatályú munkaviszony megszüntetés is lehetséges.
Mt. 78. § (1) A munkáltató vagy a munkavállaló a munkaviszonyt azonnali hatályú felmondással megszüntetheti, ha a másik fél
a) a munkaviszonyból származó lényeges kötelezettségét szándékosan vagy súlyos gondatlansággal jelentős mértékben megszegi
Mások testi épségének veszélyeztetése ezen kategóriába tartozik.
Kedves Tibor!
Amennyiben a Munkáltató és a Munkavállaló külön megállapodásban rögzítik a Munkaidőkeretet (pl. Önöktől kapott segédanyag alapján), úgy is szükséges a Tájékoztató módosítása?
Köszönöm. Zsuzsa
Kedves Zsuzsanna,
A megállapodás minden tájékoztatót felülír arra az időszakra amit érint. Külön egyéb tájékoztató nem szükséges a megállapodás mellé.
Kedves Tibor!
Vendéglátó egységet üzemeltetünk és a veszélyhelyzet kihirdetése miatt zárva vagyunk.
Munkaidőt szeretnék csökkenteni , heti 8 órára a munkaerő megtartása miatt.
Kérdésem ,hogy ebben az időszakban munkaidő csökkentés csak közös megegyezéssel lehet megtenni ?
Táppénz alatt lehet-e munkaidőt csökkenteni?
Köszönöm: Erzsi
Kedves Szabó Andrásné,
Munkaszerződés módosítással lehet a szerződés szerinti napi munkaidőt csökkenteni.
Táppénz alatt is lehet munkaszerződést módosítani.
A munkaszerződés módosítás mindkét fél közös akaratát tükrözi.
Kedves Tibor,
Nem egyértelmű számunkra, hogy a betegszabadságot időarányos kell-e figyelnünk, annál a dolgozónál, akinél, igaz év elejétől van állományban, de tudjuk hogy a napokban megszűnik a munkaviszonya.
Ezt a válaszát, és a korábbit is nagyon köszönöm
Richárd
Kedves Richárd,
A szabadságot arányosítani kell ha év közben kezdődött vagy szűnt meg.
A betegszabadságot arányosítani csak akkor kell, ha év közben kezdődött.
Mt. 126. § (3) Évközben kezdődő munkaviszony esetén a munkavállaló a betegszabadság arányos részére jogosult.